Yıllık Üretim Kapasitesi

Yıllık Üretim Kapasitesi

5 Ocak 2017 Perşembe

Yıllık 900 ton üretim kapasitesine sahip olan KONCA HAVLU & TEKSTİL, talep doğrultusunda kapasitesini %20 ye kadar arttırabilmektedir.


Konca Havlu Tekstil; büküm, çözgü, haşıl, dokuma, boyahane, konfeksiyon ve idari binalar ile birlikte toplamda 64.030 m² kapalı alanda kurulu tesisleri ve 370 çalışanı ile üretim ve hizmet vermektedir.

Günümüz teknolojisini bünyesinde barındıran Konca; makine parkurlarında teknolojinin gücünü, 34 senelik tecrübesi ve insan emeğini bir arada tutarak, sağlam adımlarla hedefine ulaşmaktadır.

Konca; üretim kapasitesinin tüm birimlerinde 2 katına kadar çıkabilen tesisleriyle istenilen ölçü ve özelliklere uyum sağlayabilmektedir.

İp boya, top boya, kadife, jakar, armür ve iplik dokuma ürünlerinin mevcut olduğu boyahane ve dokumasında, gramaj ağırlığı ise 270gr/m²’den 1000gr/m² arasında değişmektedir.

Boyahane ve konfeksiyon tesislerinde havlu ürünleri dışında birçok farklı sektörün ürünlerini de talepler doğrultusunda kullanabilir hale getirmektedir.

Havlu konusunda iddiasından ödün vermeyen Konca Havlu Tekstil; aynı zamanda bornoz, kese, bebek önlüğü, kundak, paspas ve ev tekstilinde; hayatınızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.